Barkod Etiket Fiyatları

Barkod etiketler, iş yaşamının vazgeçilmeyen materyalleri arasında yer alır. Satış sürecini kolaylaştıran ve stok takibini daha kolay hale getiren bu etiketler, günümüzde yaygın şekilde kullanılmaktadır. Barkod etiket fiyatları ise ürünlerin markasına, sayısına ve büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

 

Barkod Etiketlerin Özellikleri

Barkod etiketler farklı form ve stillerde üretilirler. Ancak hepsinin en belirgin özelliği, birbirine paralel olan dikey çizgiler içermeleridir. Termal barkod etiket ve termal transfer barkod etiket olmak üzere iki farklı baskı tekniği ile üretilen bu ürünler, her türlü işletme için gerekli olan demirbaş malzemeler arasında yer almaktadır.

 

Termal barkod etiketler en sık kullanılanlardan biridir. Ribon kağıt üzerine yapılan bir tür baskı çeşididir. Termal transfer karton, opak, metalize, data, vellum ve kuşe gibi farklı türleri bulunmaktadır. Etikete yapılan bu baskı teknikleri ile ürünün dış ortamlardan gelebilecek toz, ısı, nem gibi zararlara karşı korunması amaçlanmaktadır. Bu tarz etiket çeşitleri otomotiv, kimya, tekstil, sağlık, gıda, madeni yağ gibi sektörlerde tercih edilmektedir. İstenen bütün ölçülerde tasarım gerçekleşebilmektedir. Tasarıma göre de barkod etiket fiyatları farklılık göstermektedir.

 

Termal barkod etiketler de sektörün en çok tercih edilen etiket türlerinden biridir. Kağıt üstüne termal lamine edilmesi ile meydana gelmektedir. Top termal ve eko termal şeklinde çeşitleri vardır. Top termal etiketlerin ömür süresi eko termal etiketlere oranla daha uzun olmaktadır. Isı, ışık, alkol ve nem gibi faktörlere karşı son derece duyarlı olan bu etiketler, kendi kendine kararma özelliği sunar.

 

Barkod Etiket Nasıl Yapılır?

Barkod etiket fiyatları etiketin türüne ve tarzına göre farklı skalalarda olur. Etiket tasarımı esnasında en önemli koşullardan biri etiketin boyutuna karar vermektir. Etiketin içeriği ve stili kararlaştırıldıktan sonra tasarım aşamasına geçilir. Baskı metodu, etiketin miktarına ve boyutuna uygun olacak şekilde gerçekleştirilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.