Bir insan kaç gün susuz kalabilir?

Bir kişinin yapması gereken son şey susuz kalmak ve susuz kalmaktır. Su olmadan, vücut düzgün çalışma yeteneğini kaybeder. Örneğin yeterli su olmadan cildimiz çatlayabilir veya kuruyabilir. Buna ek olarak, iştahımızı kaybedebilir ve baş dönmesi veya baş dönmesi hissedebiliriz.

Bir kişi üç günden fazla su içmezse ölür. Ancak, sadece biraz sıvı içiyorlarsa – saatte 6 onstan (177 mililitre) fazla değillerse – o zaman yaklaşık üç hafta boyunca iyi olmaları gerekir.

Herhangi bir ciddi problem ortaya çıkmadan önce vücut yaklaşık üç gün susuz kalabilir.

Vücutta su olmaması, kan basıncında düşüşe ve tedavi edilmediği takdirde ciddi sonuçlara yol açabilecek diğer fizyolojik değişikliklere yol açacaktır.

Dehidrasyon belirtileri şunları içerir: koyu veya aşırı güçlü idrar, ağız kuruluğu, mide bulantısı, baş dönmesi, iştahsızlık, kafa karışıklığı ve kas krampları.

Dehidrasyon, aşırı terleme, yüksek ateş, kusma veya ishal nedeniyle sıvı kaybıdır. Bu yazımızda dehidrasyon belirtilerine bir göz atacağız.

Bir insanın susuz kaç gün yaşayabileceğini belirleyen birçok faktör vardır. Bunlar, bir kişinin yaşını ve sağlık durumunu içerir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir