Eylül ayında bot giyilir mi ? Bot ne zaman giyilir

Bot sezonu geliyor ve botlarınızı ne zaman giyeceğinizi bilmek gerçekten önemli hale geldi. Peki doğru zaman ne zaman? Kilit soru, zeminin ne zaman elementlerden bir koruma katmanına ihtiyacınız olacak kadar soğuk olduğu, ancak yerde kar veya buz olacak kadar soğuk olmadığıdır.

Cevap, nerede yaşadığınıza ve her yıl ne tür hava koşulları yaşadığınıza bağlıdır. Örneğin, bazı yerlerde, iki ay veya daha uzun bir süre içinde, bol yağmur ve bot giymek için daha soğuk hava sıcaklıkları ile sonbahar başlar. Diğer yerlerde, hava daha sık güneşli olduğu ve sıcaklık daha ılıman olduğu için açılış havası Eylül’de daha erken başlar.

Eylül ayında hava değişiyor, ne çok sıcak ne çok soğuk. Bot giymek için en iyi mevsim, kendinizi en rahat hissettiğiniz mevsimdir.

Bazı insanlar Ekim ayına kadar bot giymemeniz gerektiğine inanıyor ama bu sadece bir efsane. Yine, kendi kişisel tercihinize bağlıdır. Botların ayağınızı çok sıcak tutup tutmadığını ve uzun süre giydiğinizde ayağınızı terletiyor veya rahatsız ediyorsa bunu öğrenmeniz sizin için en doğrusu olacaktır. Eğer öyleyse, tekrar giymeden önce havanın daha soğuk ve daha kuru hale geldiği Ekim veya Kasım ayını beklemek daha iyi olabilir.

– Bot giyerken nelere dikkat etmeliyiz?

– Vibram FiveFingers ayakkabılarını kullanmanın faydaları nelerdir?

Sıcaklık düşükse, bot giymelisiniz.

Dışarısı soğuksa, bir palto giyip sıcak kalmanız için en sevdiğiniz botları giymek isteyeceksiniz. Kış aylarında yaptığınız kadar çok dolaşmıyor olabilirsiniz, ancak yine de ayaklarınızı soğuktan korumak önemlidir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir