Göbek fıtığına hangi bölüm bakar?

Göbek fıtığı, bağırsakların karın duvarından dışarı çıkmasıdır.

Bu tür fıtık her yaşta olabilir ancak yetişkinlerde daha sık görüldüğü bilinmektedir. En popüler semptom, göbek deliğinizin çevresinde ağrı veya rahatsızlık hissetmeniz ve bazen üst karın bölgesinde kusma veya şişlik olmasıdır.

Göbek fıtığı her iki cinsiyette ve hatta hamile kadınlarda bulunabilir. Karın kaslarına baskı, doğumdan sonra kasların kasılmaması ve göbek çevresindeki bağ dokusundaki değişikliklerden kaynaklanabilir. Bunların hepsi bu bölgede zayıflığa neden olur ve bu da bağırsak yırtılması riskinin artmasıyla sonuçlanır, bu da hemen ameliyatla tedavi edilmezse peritonit veya kangrene yol açar.

Göbek fıtığı, karın bağırsağının göbekten dışarı çıkmasıdır.

Göbek fıtığının bölümleri şunlardır:

– Göbek – Karın boşluğunda, göbek kordonunun takılı olduğu yere karşılık gelen bir noktada bir açıklık veya delik. Doğuştan (doğumda mevcut) veya edinsel (doğumdan sonra gelişen) olabilen bir anormallik olarak görülür.

Göbek fıtığı gastrointestinal sisteme aittir. İnce bağırsağı içeren karın duvarının astarında bir çıkıntıdır.

Göbek fıtığı anatomik bir anormalliktir. Bu, ince bağırsağı içeren karın duvarının astarında bir çıkıntı olarak görülebilir. Üç tip göbek fıtığı vardır ve bunlar küçükten büyüğe değişir.

Göbek fıtığı, karın duvarından bir bağırsak halkası kaydığında oluşan açıklıktan karın organı veya yağının dışarı çıkmasıdır.

Göbek fıtığı, midenin etrafındaki kaslarda, dokuların içeriden içeri itilmesine ve dışarıda bir miktar yer kaplamasına izin veren bir açıklığın olduğu doğuştan gelen bir kusurdur. Kusur, karnın herhangi bir yerinde bulunabilir, ancak genellikle göbeğin yakınında bulunur.

Bu durumda, ameliyata ait olacaktır.

Göbek fıtığı, bir organın (mesane, bağırsak, mide) karın duvarı kaslarındaki zayıflıktan dışarı çıktığı tıbbi bir durumdur.

Göbek fıtığı cerrahi dalına aittir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir