How I Met Your Mother Dizisi Konusu Nedir?

How I Met Your Mother Dizisi

How I Met Your Mother dizisi 2005 yılında yayın hayatına başladı ve 2013 yılında yayınlanan final sezonuyla birlikte final yaptı.

How I Met Your Mother Konusu Nedir?

 

How I Met Your Mother 2 kadın ve 3 erkek olan arkadaş grubunun hayatlarını anlatan bir televizyon dizisidir. Dizide 2030 tarihinde Ted adlı karakterimiz, çocuklarına anneleriyle nasıl tanıştıklarının hikâyesini anlatıyor. Dizinin isminden de anlaşılıyordur bu sanırım. Fakat dizide bu konudan daha çok ağır basan bir şey vardır ve bu da, bu 5 kişilik arkadaş grubunun aralarındaki dostluk, macera ve günlük hayatta yaşadıklarını anlatmaktadır.

How I Met Your Mother Dizisi

How I Met Your Mother Detaylı İnceleme

 

Dizide 5 ana karakterimiz vardır. Bunlar Ted , Barney , Marshall , Lily ve Robin’dir.  Karakterlerimizi detaylı bir şekilde inceleyelim. Ted bir mimardır. Hayatının aşkını aramakta olan Ted, dizi boyunca bu arayışı sürdürmektedir. Marshall bir avukattır. Marshall ve Ted üniversiteden arkadaşlardır. Lily anaokulu öğretmenidir. Lily resim çizmeyi çok sever. Öyle ki ressam olabilmek için ilerleyen bölümlerde bazı hatalı kararlar bile alacaktır. Robin, Kanadalıdır ve köpeklere çok ilgilidir. Hatta öyle ki evinde birden çok köpeği de mevcuttur. Barney ise geçmişte yaşadığı kötü olaylardan sonra yepyeni biri olmuştur. Kadınlarla arası iyidir ve çok çapkın bir karakterdir. Bu karakterle özdeşleşmiş en büyük şey, takım elbiseleridir. Öyle ki takım elbise dışında neredeyse hiçbir şey giymemektedir.

Marshall ve Ted üniversiteden arkadaştı dedik. Bu ikisini dizide en yakın arkadaş olarak sayabiliriz. Çok eski bir dostlukları vardır. Barney ise daha sonradan bu arkadaş grubuna katılacaktır. Marshall ve Lily üniversiteden beri sevgilidirler. Uzun yıllar süren ve hala sürmekte olan bir ilişkileri vardır. Marshall’ın ilk ve tek sevgilisi Lily’dir. Ona çok bağlıdır. Lily’nin ise lisede sevgilisi olmuştur. Lily için ilk sevgilisi Marshall diyemeyiz. İkisi de dizi boyunca benim idollerimdendir. Çünkü onların bu birbirine olan sevgileri ve bağlılıkları beni çok etkilemiştir.

 

MacLaren’s Pub adı geçen bir barda dönüyor aslında dizi. Ted , Barney , Lily ve Marshall genelde burada takılmaktadır. Ted ve Barney yine bir gün bu barda takılırken Ted’in gözüne biri çarpar. Bu kişi çok güzel bir kadındır. Bu kişi tabi ki Robin’dir. Ted , Robin’den çok etkilenir ve onunla tanışmanın bir yolunu bulmaya çalışır. Bir şekilde tanışırlar ve Robin bir sure sonra bu grubun bir parçası haline gelir.

Barney dizide birçok kadını etkileyen biridir. Barney çok yetenekli bir karakterdir çünkü Barney karakteri (Neil Patrick Harris) gerçekte gay biridir. Dizide ise gerçek hayattakinden tam tersi bir şekilde bir karaktere bürünmesi onu gerçekten de çok yetenekli bir insan yapar.

How I Met Your Mother adlı dizimizin konusu hakkında bilgi verdik ve bu diziyi spoiler kullanmamaya özen göstererek inceledik. Bu dizi benim için sit-com dizileri arasında çok başarılıdır. Bence çoğu kişi için de böyledir bu. Gerek oyunculukları gerekse kurgusu ile bu dizi kesinlikle izlenmesi gereken bir dizidir. İzlerken çoğu zaman kahkahalara boğulup , bazen de göz yaşlarınızı tutamayacağınız bir dizidir. Sit-com sevin veya sevmeyin bu diziyi izleyip bitirdikten sonra tekrar tekrar izlemek isteyeceksiniz bu diziyi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir