Kanal tedavisi kaç dakika sürer?

Kanal tedavisi dişlerinizin kök kanallarına yapılan bir işlemdir. Prosedür, diş çürümesi, yaralanma veya enfeksiyon nedeniyle diş özü dokusu açığa çıktığında yapılır.

Ortalama kanal tedavisi yaklaşık iki saat sürer ve genellikle diş hekiminin muayenehanesinde yapılır. Bazen diş yuvasındaki hasar veya enfeksiyon nedeniyle dişin çekilmesi ve bir implantla değiştirilmesi gerekir.

Kanal tedavisi, dişi tamamen çekilmekten kurtarmak için kullanılan bir işlemdir. İki şekilde yapılabilir – ilki açık hava prosedürü ve ikincisi kanal hazırlığı ile.

Açık kanal tedavisi: Diş yüzeyinde gözle görülür bir değişiklik olmadığında veya değişikliklerin minimal olduğu durumlarda açık hava işlemleri yapılır. Tedavi, her seferinde yarım saat sürebilen bir ila üç ziyaretten oluşur.

Kanal hazırlığı: Kanal hazırlıkları daha karmaşıktır ve daha fazla zaman alır. Ziyaret başına yaklaşık bir saat sürebilir ve farklı gün veya hafta aralıklarında birkaç ziyaret gerekebilir.

Kanal tedavisinin ne kadar sürdüğünü öğrenmek isteyen kişiler, bunun tek veya iki şekilde yapılabileceğini bilmelidirler.

Kanal tedavisi, dişin içindeki enfekte ve iltihaplı dokuyu uzaklaştıran bir diş prosedürüdür. Bir dişin kök kanallarının temizlenmesini, şekillendirilmesini ve kapatılmasını içerir.

Kanal tedavisinin ortalama süresi bir saat ile iki saat arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir