Köpek Oyuncakları

Köpek Oyuncakları

Köpekler çok hareketli ve enerjik canlılardır. Köpeklerimiz bu nedenle oyun oynamayı, enerji atmayı çok severler. Onların beslenme alışkanlıklarının dışında enerjilerini atmaları da gerekmektedir. Köpek oyuncakları köpeklerimizin enerjilerini atmaları için, mutlu olmaları için gerekli olan eşyalardır. Onlar için köpek oyuncakları almak aslında onlar için birer ödül olabilir. Köpek oyuncakları hem köpeğinizin eğlenmesini hem de eğlenirken öğrenmesini sağlar. Bu yüzden her köpek sahibinin evinde mutlaka köpekleri için uygun olan oyuncaklar bulunmalıdır. Köpek oyuncaklarının birçok çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitleri deneyerek köpeğinizin hangi köpek oyuncağını daha çok seveceğini anladığınızda onun için en uygun olan köpek oyuncağı çeşidini satın alabilirsiniz.

Köpekler eğitilmeye de yatkın olan canlılardır. Köpeklerimizi eğitmenin en kolay yollarından biri de onlara eğitimini köpek oyuncaklarıyla vermektir. Al, getir, otur komutunu köpek oyuncakları sayesinde kolayca öğrenebilirler ve hatta çoğu köpek için köpek oyuncakları birer ödüldür. Köpeklerimiz için oyuncakların çeşitleri bir hayli fazladır. Top, kemik şeklinde oyuncaklar, köpek kemirme oyuncakları gibi birçok oyuncağı piyasada bulmamız mümkündür. Örneğin köpeğiniz yavruysa ve dişlerini yeni çıkarıyorsa diş kaşıma oyuncakları köpeğinizin diş etlerinin rahatlamasını sağlayarak köpeğinizi huzursuz bir tavırdan çıkarır. Kong köpek oyuncakları da köpek sahipleri tarafından çok sık tercih edilen oyuncak çeşitlerinden biridir. Köpek oyuncakları köpeğinizin hem fiziksel hem de psikolojik gelişimini doğru orantıda etkilemektedir. Eğer köpek sahipleri doğru oyuncak seçimi yaptığı takdirde köpekler çok daha mutlu olacaktır. Köpeklerde ip veya kemirme oyuncaklarının diş taşlarını ve diş eti problemlerini azalttığı görülmüştür. Köpek diş kaşıma oyuncakları sayesinde köpeğiniz özellikle evde yaşıyor diş çıkarma evresinde etrafı kemirmeyecek ve eşyalara zarar vermeyecektir. Sokakta baktığınız köpeğin de her bulduğunu diş kaşımak için ağzına sokması onların enfeksiyon kapmasına neden olabilir. Bu yüzden de en doğru şey köpekleriniz için diş kaşıma oyuncakları satın almanızdır. Köpekler için oyuncaklar köpeklerimizin egzersiz yapmasını da sağlamaktadır. Özellikle bulldog, pug gibi tembel köpek cinsleri besleyen köpek sahipleri köpek oyuncakları sayesinde köpeklerinin egzersiz yapmalarını ve daha fit, sağlıklı bir yaşam sürmelerini sağlayabilirler. Eğer köpeğiniz sevdiği bir oyuncağı görürse mutlaka onunla oynamak isteyecektir. Köpek oyuncakları sayesinde köpeklerimiz ile olan iletişimimiz de güçlenecektir. Köpeğinizle oyuncak kullanarak oynayacağınız oyunlar, geçireceğiniz vakit sayesinde köpeklerinizle aranızda olan bağ güçlenecektir böylece size daha bağlı ve sadık olacaktır. Aynı zamanda hem köpeklerinize hem de size bir terapi gibi gelecektir. Köpekleriniz için oyuncakların önemi tahmin edildiğinden daha fazladır. Frizbi de köpeğiniz için seçebileceğiniz oyuncak çeşitlerinden biridir. Git getir komudu ile frizbi sayesinde köpeklerinizi eğitme şansını yakalayabilirsiniz. Bazı yavru köpekler pelüş oyuncaklarla uyumayı sever ve böylece kendilerini yalnız hissetmezler. Böylece köpeklerinizin çok daha mutlu hisseder. Çoban köpekleri, av köpekleri ve işçi köpekler için enerjilerini atmaları oldukça önemlidir. Aksi halde aşırı agresif olma durumları yaşanabilir. Aynı zamanda köpekler için üretilmiş zeka oyuncakları da bulunmaktadır. Köpek oyuncakları sayesinde köpeklerinizin zeka gelişimine de katkıda bulunmuş olursunuz.

Köpek Oyuncakları Köpek Oyuncakları

Köpekler İçin Oyuncak Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Köpekleriniz için oyuncak seçimi yapmak oldukça önemlidir. Alt tarafı oyuncak deyip herhangi bir oyuncak satın almamalısınız. Köpekleriniz için oyuncak seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan biri oyuncağın sağlık koşullarına uygun olmasıdır. Bazı plastik köpek oyuncakları üzerinde oldukça fazla bakteri üretebilmektedir. Köpekleriniz için oyuncak seçerken oyuncağın sağlam ve dayanıklı olmasına dikkat etmeniz gerekir. Aksi halde köpeğiniz kopardığı, parçaladığı oyuncağı yutabilir ve bu durumda ameliyat olmaları gerekebilir. Elbette ki yetişkin köpek oyuncağı, yavru köpek oyuncağı gibi çeşitli kategorilerde oyuncaklar vardır. Köpeğinizin yaşına bağlı olarak da oyuncak seçimi yapabilirsiniz. Köpeklerinizin hangi rengi sevdiğini, hangi şekli sevdiğini öğrendikten sonra onlara en uygun olan köpek oyuncakları çeşidini seçmenizde fayda vardır. Köpek oyuncaklarını amacınıza göre seçmeniz gerekmektedir. Peluş oyuncakların sakinleştirici ve yatıştırıcı özelliği varken sesli, öten oyuncakların agresifleştirme, korkutma gibi özellikleri olabilir. Küçük ırk köpek oyuncakları, büyük ırk köpek oyuncakları da ayrıştırılabilmektedir. Köpeğiniz yavruysa onun için daha küçük oyuncaklar veya diş kaşıma oyuncakları seçebilirsiniz. Aksine eğer büyük ırk bir köpeğiniz varsa ona seçeceğiniz oyuncağın daha dayanıklı olması gerekir. Köpekleriniz için oyuncak seçimini doğru yapmanız köpeklerinizi oldukça mutlu edecektir. Köpek oyuncak fiyatlarına baktığımızda her bütçeye uygun köpek oyuncakları bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.