Peaky Blinders 6.Sezonda Neler Olacak?

Peaky Blinders 6.Sezon

İzleyen herkesin bir süre etkisinde kaldığı ve merakla yeni sezonunu beklediği Peaky Blinders dizisinin 6.sezonunun çekimlerine başlandığı duyuruldu. Bizde bu yazımızda yeni sezonda nelerle karşılaşacağımızla ilgili tahminlerde bulunduk. Hemen yazımıza geçelim.

 

Öncelikle üzücü bir haberle başlamak zorundayız. Öğrendiklerimiz doğrultusunda maalesef bu yeni gelecek sezon dizinin final sezonu olacakmış. Yani bir daha yeni sezon heyecanımız olmayacak. Şimdiden tekrar tekrar izleyen birçok kişi var ve evet dizi bitince de özlem gidermek için baştan izlemekten başka çaremiz yok.

En Son Neler Oldu?

Öncelikle şundan bahsetmeden geçemeyeceğiz, fark ettiyseniz eğer Peaky Blinders’ın 5.sezon dışında diğer tüm sezonlarında finali hep zaferle güzel bir şekilde bitirdiler. Ve her yeni sezona içimiz rahat bir şekilde girdik. Fakat bu sefer işler değişti, 5.sezonun finali gerçekten bizi gerdi ve bir o kadarda şaşırttı.

Çünkü hiç beklemediğimiz bir şekilde sonlandı. Normalde Thomas sezonu hep kazanarak bitirirdi ama bu sefer işler değişti ve planları istediği gibi yolunda gitmedi. Bundan dolayı da herkesin kafasında bir sürü soru işareti oluşmuş durumda. Bizde bu soruların en azından birazını giderebilmek için kendi tahminlerimizi yürüttük ve bakalım bizleri neler bekliyor.

6.Sezonda Bizleri Neler Bekliyor?

Bizce yeni sezonda bu sefer Michael Gray biraz daha ön plana çıkacak. Hatta şirketi devralmak için elinden geleni yapacak ama Thomas buna izin vermeyecek. Michael istediği kadar ikna etmeye çalışsa da Thomas asla ikna olmayacak. Belki de Michael iyi bir plan sayesinde onu tam bırakma eşiğine getirecek ama son anda Thomas bu kararından geri dönecek ve yoluna aynen devam edecek. Ama konu sadece Michael Gray’in şirketi yönetmek istemesi değil, hatta bu yeni sezonda olacak şeylerin yanında çok masum bile kalabilir. Asıl konu yani mesele faşist başkan Oswald Mosley ile.

Gördüğümüz kadarıyla Oswald Mosley hâlâ Thomas’ın kendisiyle ilgili planlarını bilmiyor. Ama bu sezonda işler değişecek gibi duruyor. Mosley bu başarısız planı öğrenecek ve Thomas’a sanki bilmiyormuş gibi kendisini gösterip aslında onu öldürme planı yapacak.

Planını uygularken adamlarından biri açık verecek ve Thomas bunu son anda fark edip kendi planını değiştirip acil bir atakta bulunması gerekecek. Biliyorsunuz ki Alfie Solomons’da son anda Thomas’a yardım ederek plana katıldı fakat ona rağmen başarısız geçti. Başarısız geçmesinin sebebini sizde biliyorsunuz ki Billy Boys çetesi her şeyin farkına varıp saldırıyı engelledi ama hâlâ Thomas’ın planının bir parçası olduğunu bilmiyorlardı. Yeni sezonda bunu öğrenip ilk iş Mosley’e söyleyeceklerini tahmin ediyoruz. Ve işte işler o zaman kızışacaktır..

 

Bizim tahminlerimiz bu yönde. Siz yeni sezon hakkında ne düşünüyorsunuz? Tahminlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir