Proje Yönetim Yazılımı – Netuce

Bir yönetim sistemi olarak kullanılan proje yönetim yazılımı çizelgeleme, proje planlama, değişiklik yönetimi ve kaynak tahsisi gibi amaçlarla kullanılır. Bu tür yazılımlar ile proje paydaşlarının, yöneticilerinin ve kullanıcıların maliyetleri kontrol etmesi daha kolay olur. Aynı zamanda dokümantasyon ve kalite yönetimi de basit bir hal alır. Katılımcılar arasında iş birliği ve iletişim için de kullanılabilen bu yazılımların temel amacı kaynakların, paydaşların ve proje bileşenlerinin hem planlanmasını hem de izlenmesini kolaylaştırır. Yazılım sayesinde her bir aşama daha verimli şekilde ilerler.

 

Aynı proje üzerinde çalışan kişilerin iş akısının daha basit olmasını sağlayan proje yönetim yazılımı tüm görevlerle ilgili zaman takibi yapmayı sağlar. Eğer proje içerisinde bir hata varsa bunlar görüntülenebilir ve güncelleme, bildirim, görüntüleme, hata raporlama gibi işlemler gerçekleştirilir. Yazılım kapsamında etkinlik tarihleri, kişiler ve planlanmış toplantılar otomatik olarak güncellenir. Merkezi bir belge havuzu olduğundan belge paylaşımı yapılabilir. Görev yönetimi ve proje planlama evreleri ile proje sağlam temeller üzerine kurulur.

 

Proje Yönetim Yazılımı Özellikleri Nelerdir?

Kusursuz bir proje süreci sunan proje yönetim yazılımı görev bağımsızlığına sahiptir. Böylece büyük projelerle ilişkili görevler bağlanabilir. Aynı anda çok sayıda projenin yürütülebildiği yazılımlarda ekip performansı ve süreç analizi yapılabilir. Proje ile ilgili düzeltilmesi gereken işler görüntülenir, ekip üyeleri arasında kesintisiz iletişim kurulur. Bu tür yazılımları kullanmaya başlamadan önce ne tür gereksinimlerin olduğunu önceden analiz etmek ve bunu karşılayacak yazılımları tercih etmek gerekir. Kullanıcı dostu olma, uygun fiyat, kolay entegrasyon, kişi ekleme olanağı, planlanmamış görevlerin eklenebileceği dahili alan, bulut sistem, ekip üyeleri ile veri paylaşımı için gerekli içerikleri ekleme ya da çıkarma seçeneği, tekrar eden görevleri ya da alt görevleri düzenleyebilme gibi özellikler olmalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir