Yeşil çay ödem atar mı?

Yeşil çayın kilo vermede faydalı olduğu gösterilmiştir. Kafein içermez ve teanin adı verilen, sakinlik ve odaklanma hissini artırmaya yardımcı olan bir amino asit içerir.

Yeşil çayın ödem için kullanılıp kullanılmayacağını, kanama riskinin artması, titreme, mide bulantısı, baş ağrısı vb. olası yan etkilerine bakarak değerlendirmemiz gerekiyor. Ayrıca çay olarak tüketildiğinde iltihap önleyici özelliklerini de koruması gerekiyor. İçmek.

Yeşil çayın ödem önleyici etkileri resmi olarak kanıtlanmamıştır, ancak konuyla ilgili birçok anekdot raporu bulunmaktadır.

Ödem varlığı, vücudun dokularda çok fazla sıvı olduğunun bir işaretidir. Sıvı birikimine birçok farklı şey neden olabilir, bu nedenle herhangi bir tedaviye başlamadan önce ödemin nedeni bir doktor tarafından belirlenmelidir. En yaygın ödem türleri konjestif kalp yetmezliği, siroz, karaciğer hastalığı, böbrek hastalıkları ve nefritik sendromdan kaynaklanır.

Yeşil çay bildiğimiz kadarıyla ödemi gidermek için özel olarak tasarlanmamıştır ve bu hastalık üzerinde iyileştirici özelliklerini kanıtlayan hiçbir araştırma yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir